VOL. 12 (NR 1-2)/2020

VOL. 11 (NR 2-3)/2019

MNiSW: 5

Wstęp

Bartosz Łoza

Neuropsychiatria. Przegląd Kliniczny
VOL. 4 (NR 1)/2012
ISSN 2080-4091
Online ISSN 2084-2619

1.
Witajcie w kryzysie! Psychiatrzy są specjalistami od terapii stanów kryzysowych, teraz jednak wszyscy razem będziemy tego doświadczać. W czasie, gdy realizacja Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego staje się gorzkim żartem, rządzą dwie inne ustawy: (1) o działalności leczniczej i (2) o refundacji leków. Zapowiadane są kolejne likwidacje lub ? używając eufemistycznego określenia ? przekształcenia ośrodków psychiatrycznych. Już znamy prognozy wydatków NFZ na najbliższe lata - na psychiatrię nie będzie więcej środków. Jednak dla zachowania godności warto upominać się o swoje.

2.
Zapraszamy na konferencję ?Neuropsychiatria współczesna: Farmakoterapia długoterminowa? w Serocku k. Warszawy, w dniach 13?15 czerwca 2012 r. To kolejna edycja konferencji poświęconej w całości zagadnieniom nowoczesnej farmakoterapii. Szczególną cechą konferencji w 2012 r. będzie udział Państwa w ustalaniu standardów farmakoterapii podstawowych zaburzeń psychicznych. Standardy te będziemy później publikować, co przyczyni się do zwiększenia świadomości naszego środowiska. Ramowy program konferencji został zaprezentowany na sąsiedniej stronie, a informacje o zmianach są na bieżąco publikowane na stronie internetowej: www. neuropsychiatria.info. Zapraszamy do Serocka, miejsca w pobliżu Warszawy, a równocześnie położonego na terenie malowniczego rezerwatu - miejsca połączenia Bugu i Narwi (www.hotelnarvil. pl).

Redaktor Naczelny "Neuropsychiatrii",
Bartosz Łoza

 
Neuropsychiatria Przegląd kliniczny {wejdź}

Medical Education Sp. z o.o., ul. Opaczewska 60 d, 02-201 Warszawa, tel. (22) 862 36 63, e-mail: wiola [DOT] banaszek [AT] mededu [DOT] pl Regulamin serwisu